Projektas ,,Mokausi iš tėvelių“

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 4 b klasės mokinio Kristijono Dirgėlos tėtis Marius Dirgėla yra Lietuvos Šaulių sąjungos narys. Jis supažindino mūsų mokyklos ketvirtokus su Šaulių sąjungos veikla, šūkiu bei 10 įsakymų šauliui. Mokiniai sužinojo kuo šaulys skiriasi nuo kario, pasimatavo šaulio uniformą, pamatė jų ginklus.

4 b klasės mokiniai pasveikino šaulius ir savo bendramokslius su Lietuvos šimtmečiu.

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 2 b klasės mokinio Gvido Mikulskio mama Jūratė Mikulskienė sausio 10 ir 16 dienomis žengė pirmuosius žingsnius vardan efektyvios, vieningos ir laimingos antrokų komandos formavimo. Klasėje buvo organizuoti įvairūs komandiniai žaidimai, kurie mokė geriau susipažinti ir pradėti pasitikėti vieniems kitais. Visi klasės mokiniai noriai įsitraukė į žaidimus ir smagiai juos žaidė.

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai kartu su Rasos mamyte Julija Juzefovičiene gamino nykštukus pagal Kalėdinį pasakojimą: Gerumą, Draugiškumą, Pagarbą, Švelnumą. Mokiniai mokėsi dirbti komandoje. Kaip jiems sekėsi, pasigrožėkite nuotraukose.

 

Kalėdų pasaka – kvepianti cinamonu, imbieru ir meile, apibarstyta vaikų juoko zefyriukais. Vaikai – jie nuostabūs!  Šį miestelį mes sukūrėme su dukros klase. Siautėjo tikras saldumynų ir idėjų lietus. Jie dūko pudros pūgoje, piešė ornamentus, dėliojo guminukų mozaikas ir tiesė saldaininius kelius. Tai darome kiekvienais metais prieš Kalėdas – ir tai vaikams teikia daug džiaugsmo, bei moko kantrybės. Nes net sunku įsivaizduoti, kaip įmanoma nesuvalgyti saldėsių, nenulaižyti pudros ir išlaukti iki Šv. Kalėdų.

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 3 d klasės mokinės Liepos mama Evelina Vaičiulėnė.

Gruodžio 1 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 2a klasėje viešėjo mokinio Justino Bakšio mama Beata Bakšienė. Ji skaitė mokiniams pasaką apie 12 dovanų Kalėdų seneliui. Mokiniai diskutavo, kaip suaugę reaguotų į kai kurias šmaikščias dovanas. Vėliau visi piešė piešinius Kalėdų seneliui bei rašė palinkėjimus. Ne ne… šį kartą ne dovanų sąrašą surašė, o nuoširdžius sveikinimus. Na, o dabar su nekantrumu lauksime Kalėdų senelio atsakymo.

Lapkričio 29 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 2a klasės mokinio Barto Martinaičio tėtis Andrius Martinaitis pravedė mokiniams futbolo treniruotę. Šios treniruotės metu mokiniai apšilo žaisdami žaidimą „Tinklas ir žuvys“, dalyvavo estafetėse bei išbandė savo kantrybę žaisdami futbolą, kurio metu negalima lakstyti, o tik spirt kamuolį, sulaukus savo eilės. Šios treniruotės tikslas buvo suprasti, kad laimėti gali kiekvienas, kad kiekviena veikla turi savo taisykles ir tik jų laikantis galima išmokti kažko naujo.

Andriau, ačiū Jums už bendradarbiavimą.

Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos IVb klasėje viešėjo Džiugo mama odontologė Rima.  Vaikai susipažino su stomatologo profesija, mokėsi taisyklingai valytis dantukus ir, žinoma, nebijoti gydytojų – odontologų.  Ačiū mamai Rimai už įdomų  ir naudingą pasakojimą.

Lapkričio 7 d. Vilniaus Prano Mašioto pradinės mokyklos 2a klasėje lankėsi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Prevencijos ir teisenos poskyrio vyriausiosios specialistės. Jos su mokiniais kalbėjosi apie elgesį viešoje erdvėje, miškuose ir kitose poilsio erdvėse, apie šiukšlinimą, piešinius ant pastatų, augintinių priežiūrą. Po šios edukacijos mokiniai gavo dovanų pieštukus, liniuotes ir atšvaitus. Specialistės mokinius sužavėjo savo uniformomis.

Lapkričio 6 dieną 3d klasėje lankėsi Kajaus tėvelis Domas Aukščionis ir vairavimo mokyklos „Draiveris“ instruktorius Egidijus Šimkūnas, kurie papasakojo vaikams pagrindines saugaus elgesio kelyje taisykles. Trečiokai prisiminė, kaip saugiai pereiti gatvę ir kaip elgtis kelyje, kodėl tamsiu paros metu būtina segėti atšvaitus ir kaip saugiai važinėti su dviračiais…

Būsime atsakingi už savo elgesį kelyje ir tamsiu paros metu segėsime Kajaus tėvelio dovanotus atšvaitus.

Džiaugiamės, kad spalio 26d. 2c klasės mokinės mama Neringa Čiapienė suorganizavo susitikimą su SEB banko atstovu Mindaugu. Jis pravedė mokiniams pamokėlę apie pinigus. Edukacinio užsiėmimo metu buvo kalbama iš kur atsiranda pinigai, kaip juos uždirbame, kam jie mums reikalingi, kas buvo kai nebuvo pinigų… Ačiū už suteiktas žinias ir prizus!

Tėveliai – dažni svečiai 4b klasėje. Šiandien Justinos mama Sonata Pečiulienė mokė vaikus dailės paslapčių. Mokiniai ornamentavo paukštį. Darbelį skyrė lietuvos šimtmečiui.

Šiandien 2a, 2b, 2d ir 3a klasės mokiniai buvo susitikime su rašytoja D. Kandrotiene. Rašytoja pristatė savo knygutes, skaitė ištrauką iš knygos „Pasaiba“, uždavė klausimą, į kurį atsakius galėjai laimėti prizą. Rašytoja skatino užduoti jai klausimus. Už įdomiausią klausimą vaikai irgi gavo prizą.

Mokytojų dienos proga mokytojo profesiją išmėgino ir mokinių tėveliai.

1 a klasėje vyko keramikos pamoka. Ją vedė Ūlos mama Karolina Mačerauskienė ir močiutė Sigita Lukošiūnienė. Vaikai smagiai minkė molį, daug sužinojo apie molio savybes. Pirmokų rankutėse netrukus puikavosi mielos, linksmos molinės avelės.

2 a klasės mokinio Lino Navicko tėveliai mokiniams papasakojo apie savo profesiją-darbą architektūrą. Šių pamokų metu mokiniai turėjo galimybę patys pabūti architektais, statė kupolą, dirbo grupėse. Po įtempto, bet smagaus darbo buvo galima atsipalaiduoti mokantis kepti blynus iš pačių užaugintų cukinijų. Kulinarijos žinių mokiniai sėmėsi iš Barto Martinaičio mamos Olgos ir Medos Valašinaitės mamos Kristinos. Saldūs kvapai į klasę viliojo svečius 🙂 Jei sakysite, kad vaikai nemėgsta daržovių, nevalgo cukinijų, Jūs klystate. Teiraukitės Olgos ir Kristinos recepto, kuris paneigs Jūsų nusistatymą.

2 b klasėje Faustos Vitėnaitės mama vedė pamoką apie gamtą ir pristatė savo pomėgį fotografuoti.

2 c klasėje pamoką vedė Nikolo ir Radvilo tėvelis Simas Migaliovas. Tėtis vaikus mokė pažinti save, suprasti savo kūną, jausmus. Savęs pažinimas – svarbus, daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas. Vaikai, kurie žino savo stiprybes ir silpnybes, yra labiau patenkinti savimi, greičiau sprendžia konfliktus. Tokie vaikai dažniau šypsosi ir mėgaujasi vaikyste.

2 d klasėje pamokas vedė tėvelis Vidas Gedžius, kuris  mokiniams papasakojo apie dailidės profesiją ir leido mokiniams įkalti po vinį. Justė Indriūnienė papasakojo apie statybas kaip gimsta namas. Remigijus Bartaška vaikams pristatė populiariausias šunų rūšis ir papasakojo apie šunų specialybes.

3 c klasės mokiniams Emilijos tėtis papasakojo apie stuburą ir atliko kartu su mokiniais mankštos pratimus taisyklingai laikysenai. Per Simonos tėvelio pamoką apie kariuomenę vaikai išmoko užrašyti savo vardą ir pavardę pagal karinę abėcėlę. O su Ievos tėčiu prisiminė Lietuvos istoriją.

3 d klasės mokinių vardu dėkojame Jokūbo P. tėveliui Adomui Pakalniui už pravestą informacinių technologijų pamoką, tėtis mokė vaikus kurti pateiktis. Ačiū Kajaus močiutei Genovaitei Aukščionienei už energingą vokiečių kalbos pamoką.

4 b klasėje Gusto mama Jurga vedė anglų kalbos pamokėlę.

Vaikams buvo labai smagu.

Spalio 25 d. minima Lietuvos Konstitucijos diena. Šiemet jai sukanka 25 metai. Ta proga 4 b  klasėje svečiavosi Elzės K. mama  teisininkė Aušrinė Karanauskienė. Ji įdomiai ir prieinamai supažindino vaikus su pagrindiniu ir svarbiausiu Lietuvos įstatymu.

Išklausę nutarėme dalyvauti piešinių konkurse ,,Konstitucija, tavo gimtadienį švenčiu“, kurį organizuoja ir globoja Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Džiaugiamės tėvelių pagalba karpant snaiges, kuriomis puošėme mokyklą. 1 c klasės mokinių tėveliai susirinkę mokykloje vakarą skyrė snaigių karpymui ir pokalbiams apie vaikų ugdymą bei auklėjimą.

1 c klasės mokinukai šventė spalvotojo meduolio šventę, kurią suorganizavo Simonos mama. Pirmokėliai kūrė savo meduoliukus, kuriais papuošė ir klasės eglutę.

1 c klasės mokinio Jokūbo tėvelis papasakojo, kaip kuriami animaciniai filmukai. Patys pirmokėliai dalyvavo animacinės pasakos „Agnė melagė“ kūrime.

1 d klasės mokinio Jokūbo Lastausko senelis Kęstutis pravedė pamokėlę apie bites. Įtaigiai pasakojo apie bičių šeimynos narius: motinėlę, tranus, darbininkes; bitučių gaminamus produktus. Vaikai smalsiai apžiūrėjo tikrus bitininko reikmenis. Įspūdį padarė medaus ir bičių duonelės degustacija. Pavasarį senelis Kęstutis pakvietė pirmokėlius apsilankyti bityne.

Rugsėjo mėnesį 1 d klasėje svečiavosi Lino tėvelis Gražvydas Jakubauskas. Tėtis su sūnumi, saugaus eismo ambasadoriumi, įdomiai pravedė saugaus eismo viktoriną. Smagu buvo gauti ir dovanėles: knygeles su saugaus eismo užduotėlėmis, įvairius atšvaitus ir skirtukus. Tačiau svarbiausia – mažieji mokinukai pakartojo pagrindines eismo taisykles.

2015 metų gruodžio 15 dieną į 2 d klasę pasikvietėme Jorio tetą Agilą mums papasakoti apie verslumą. Ji vaikus aktyviai įtraukė į pokalbį ir remdamasi jų patirtimi, klausimų pagalba supažindino su verslumu, su prekės ir paslaugos sąvokomis.
Pabaigoje kiekvienas vaikas gavęs vokelį su daiktais turėjo pasijusti verslininku ir su draugu išsimainyti jam patinkantį daiktą. Buvo aktyvi ir smagi veikla, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų.

Lapkričio mėnesį 3 b klasės mokinius pradžiugino  vienos mokinės mama -R.Stulpinienė, atėjusi į skaitymo studiją paskaityti vaikams K. Kasparavičiaus „Kvailas istorijas“. Vaikai klausėsi istorijų,  diskutavo, atsakinėjo į klausimus ir jaukiai gėrė arbatą. Taip mama pristatė pedagogės profesiją ir parodė, kad skaityti gali būti įdomu ir smagu.

Šiais mokslo metais mokykloje  tęsiamas  projektas  „Mokausi iš tėvelių“. Vaikai  lankosi tėvelių darbo vietose, susipažįsta su profesijomis, kviečia tėvelius į mokyklą. Lapkričio mėnesį 3 b klasės mokiniai vyko į Lietuvos geležinkelių muziejų, susipažino su geležinkeliečių profesija, patyrė, kaip gera važiuoti traukiniu.

Vieną gražų spalio mėnesio pirmadienį, skirtą Mokytojo dienai paminėti, 2b klasės mamytės nusprendė išbandyti savo jėgas ir vaikams bei mokytojai surengė įsimintinas pamokėles.
Mato Sketerskio mama Rita Sketerskienė pravedė vaikams higienos pamokėlę „Sveikatos ABC“ ir papasakojo apie bendras ir individualias higienos priemones, mikrobų pavojų. Apdovanojo vaikus atšvaitais ir užrašų knygelėmis.
Gusto Olišausko mama Jurgita Olišauskienė domisi kvapais ir jų terapija. Ji nusprendė pasidalinti savo žiniomis apie kvapų intensyvumą, kvapniųjų aliejų išgavimo procesą ir naudą žmogaus sveikatai. Vaikai pasigamino inhaliatorius nuo slogos, kuriais galės naudotis vienerius metus.
Esu dėkinga tėveliams, kurie randa laiko ir mato prasmę pasidalinti su vaikais ne tik savo žiniomis, bet ir šiltu  bendravimu,  tokiu būdu buriant klasės mokinių ir tėvelių bendruomenę.